NAKAVT

NAKAVT
Değerli vatandaşlar, Bir boksörü ringde galip getirecek olan şey boksörün rakibe karşı uyguladığı taktik ile doğru orantılıdır. Bokstaki en önemli savunma taktiklerinden biriside rakibe hedef olmamak için gardını almasıdır. Günümüzde ringde olan AKP iktidarı gardını alamamış ve nakavt olmuştur.
AKP’nin nakavt olması ile ekonomimizde; Hiperenflasyon, reel sektörde iflaslar, üretemeyen çiftçi, icra dosyalarının artışı vs. gibi kaçınılmaz risklerle ülkemiz bir çıkmaza sokulmuştur. AKP iktidarı, Krizden çıkış için satılacak bir kaynak olmadığı için geçmişte her türlü hakaretlerde bulunduğu ülkelerden (BAE, Suudi Arabistan vs.) medet umar hale gelmiştir. İktidarın bu çabaları oluşan yırtığı kapatacak büyüklükte bir yama olacak mı? elbette olmayacak. Çünkü bu faaliyetler de tamamen algı oluşturmaya yönelik bir çabadır.

Değerli vatandaşlar. Ülkemiz yetkiyi tek elde toplayan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçişinden beri Ekonomide, iç ve dış politikada, afet yönetiminde sürekli krizlerle uğraşmaktadır. bu zorluklar, güven veren ve yönetebilir DOĞRU kadroların iş başına gelerek ülkenin sistem krizini çözmesi ile giderilebilir.

AKP iktidarının 2021 krizi ile Türk lirasında %60 oranında bir değer kaybına sebep olmuştur. Yani vatandaşlarımız %60 oranında fakirleşmiştir. Tüm bu gerçeklere rağmen; Türkiye’de kendilerini REİS dedikleri Erdoğan’la özdeşleştiren bir kitle bu krizin dış güçlerin komplosu olduğu ve krizin ancak REİS ile aşılacağı algısını pompalamaktadır. Ayrıca AKP iktidarı da;
• Ben kaybedersem sen de kaybedersin.
• Ben gidersem terör ve kriz artar,
• Ben olmazsam ülkede kaos olur. Algısını oluşturma çabasını devam ettirmektedir.

Ancak; milletimiz artık görüyor “AKP varsa her gün yeni bir kriz var”. AKP varsa Millet yok. Kim var peki kim kazanıyor? sadece yandaş/paydaş bir avuç sermayedar. İşin özeti bu. Örnek mi?
• Kayıp 128 milyar doları ellerinde tutanlar
• Kamu-Özel sektör işbirliği yolu ile, sağlık ve ulaştırma sektöründe 120 milyar dolarlık ve
Dolar ödeme garantili ihale alan müteahhitlerdir.
Bunların amaçları ise, elde ettikleri bu paraları seçimde AKP eliyle dağıtarak AKP’nin seçimi kazanmasını sağlamaktır. İktidar temsilcileri ise; Yaşanan krizi ve kaosu, hamasetle, algı yaratarak mazur göstermeye çalışan söylemlerde bulunuyorlar. İşte bazı söylemleri;
• Eti, domatesi az ye, domates, biber zararlıdır.
• Bu bir ekonomik kurtuluş savaşıdır.
• Amerika’da enflasyon 7 kat artmıştır.
• Dış güçler Reis’e karşı.

Gerçek bu kadar basit mi? vallahi milletimizle dalga geçiyorlar. İnanın ben bu söylemlere cevap verecek söz bulamıyorum. AKP yönetimi sandığı milletin önüne koyarsa! ki koymak zorunda Milletimiz en DOĞRU cevabı verecektir. Milletimiz; Yolsuzlukların hamisi, Yoksullukların kaynağı ve Yasakların uygulayıcısı AKP iktidarına verdiği yetkiyi 3Y ile nakavt ederek elinden alacak ve DOĞRU kadroların iş başına gelmesine imkan verecektir.
Selam ve Saygılarımla
Cezmi Orkun
Doğru Parti Genel Başkan Yardımcısı
(Enerji, Tabii Kaynaklar ve Madencilik Politikaları Başkanı)

Yorum bırak