DOĞRU ADRES

DOĞRU ADRES

Değerli vatandaşlar, ben ekonominin kitabını yazdım, NAS ne diyorsa o diyerek akıl ve bilimden uzak sözde faiz sebep enflasyon sonuçtur anlayışına sığınan AKP yönetimi  halkı canından bezdiren uygulama- larıyla faiz ve enflasyonu kontrol altına alamadığı gibi yaptığı zamlarla ekonominin üretim gücünü zayıflatmış, istihdamı azaltmış ve kaynakların üretim yerine yandaş/paydaşlara yönelmesine yol açmıştır.

Ülkemiz, yargı, yürütme ve yasama bağımsızlığını kaybettiği için iç ve dış yatırımcılar açısından cazibesini kaybetmiş, üretime dayalı yatırımların olmaması nedeniyle yetişmiş nitelikli insanlarımız iş bulamaz olmuş, yetenekli genç beyinler geleceklerini yurt dışında aramaya başlamıştır. İnsanlarımızın umutlarını yitirdiği ve hayallerinin çalındığı bu tablo, yirmi yıldır iktidarda olan ve iktidarları boyunca Cumhuriyetimizin tüm değerlerini ve kaynaklarını satarak geçici mutluluk rehaveti ile milletimizi aldatan AKP yönetiminin sebep olduğu ve cumhuriyet hükümetlerinin hiç birinde yaşanmayan emsali görülmemiş bir ekonomik kriz ile zirve noktasına ulaşmıştır.

AKP yönetiminin uygulamaları ülkemize ekonomik ve sosyal maliyeti oldukça yüksek  olmuş; iç ve ış borç yükü inanılmaz bir şekilde her yıl artarak büyümüş, bir çok iş yerinin kapanması sonucu milyonlarca insan işini kaybetmiş, sözde özelleştirme politikalarıyla tüm kaynaklar küresel güçlerin kontrolüne geçmiş, ekonomi tümüyle sermayedar ülkelerin insafına terkedilmiştir.

DOĞRU PARTİ, Ülkemizin stratejik konumlu coğrafyada yer alması, doğal kaynaklarının, zenginliği, istihdam edilecek nitelikli insanımızın varlığı ve engin kültür birikimi ile geçmişte olduğu gibi dünya ülkeleri arasında yer alma ve  itibarını kazanma potansiyeline sahip olduğu kanaatinde ve bütün bu olup bitenleri hak etmediğine inanmaktadır. Krizin sorumlusu halkımız değildir. Krizin sorumlusu ülkeyi yirmi yıldır yönetmekte olan AKP yönetimi ve koşulsuz destekçisi MHP ile tüm bu olumsuzluklar karşısında susan muhalefet partileridir. Milletimizin bu kötü gidişe dur demesi için önümüzdeki seçim önemli bir fırsattır.

Kronik hale gelen yüksek işsizlik ve enflasyonu, sürekli artan iç ve dış borçları, ekonomideki istikrarsızlık ve tehlikeli daralmayı, yüksek faiz oranlarını, ülke kaynaklarını belli bir zümreye aktaran, vatandaşı korumayan AKP yönetimi yerine ülkeyi düze çıkaracak bir siyasi iradeye ihtiyaç vardır. DOĞRU PARTİ bu iradeyi temsil etmektedir.

DOĞRU PARTİ, dürüst, cesur, genç, dinamik, bilgili ve tertemiz kadroların öncülüğünde partileşerek, siyaseti yeniden milletle buluşturmak için kapsamlı bir programla umut ve güven dolu bir geleceğin adresidir.

Selam ve Saygılarımla

Cezmi Orkun

Doğru Parti Genel Başkan Yardımcısı

(Enerji, Tabii Kaynaklar ve Madencilik Politikaları Başkanı)

Yorum bırak