HAYALPEREST AKP

HAYALPEREST AKP

Değerli vatandaşlar, gerçek yaşamda karşılığı olan yani, gerçeklikle bağını koparmadığınız sürece hayal kurmanızın zararı olmaz. Aksi durumda “hayalperest” olarak anılırsınız. Bunu siyaset açısından ele alalım. AKP yönetiminin, “İnşallah en kısa zamanda Şam’a gideceğiz, Emevi Camisi’nde Cuma namazımızı kılacağız…” Diyerek Suriye macerasına atılma, Amerika’nın Ortadoğu stratejisinde BOP eş başkanı rolünden hareketle “Büyük Osmanlı” hayalleri  kurup ‘güç dengelerini’ değiştirmeye kalkma hayalleri, gerçeklikle ilintisi ortadan kalkınca, ülkemiz Ortadoğu coğrafyasında ki sorunların parçası olmuştur. Üstelik sosyal, ekonomik ve siyasal anlamda tam bir sorunlar yumağına dönüşmüştür. Sonuçta “Katil Esed” politikası hayalperestlerin hayali olarak mazi oldu. Çöz çözebilirsen!

AKP yönetiminin, Darbeci Mısır, katil İsrail, FETÖ finansörü hain BAE, katil Suudi Arabistan politikası da yön değiştirerek para temin etme hayaline dönüştü ancak hayali sükutla sonuçlandı. Suriyeli istilacıların ülkelerine dönüşü konusunda af kararı olmasına rağmen mevcut yönetimin oy devşirme hayali dışında bir politika da ortaya konmadı. Yani, mevcut yönetim hayallerinin, gerçeklikten kopması ile ekonomik açıdan ülkemize yük olmaya devam etmektedir.

Ekonomik kriz ve Suriyeli  istilacılar sorunlarının çözümü hakkında kalıcı çözümler üretmek yerine AKP iktidarı her zaman olduğu gibi bu kötü gidiş konusunda dış ve iç güçler suçlamasıyla kendi beceriksizliğini ve acziyetini örtmeye yönelik yalanları ve suçlu arayışı ile halkımızı aldatmaya devam etmekte, büyük hayallerle giriştiği Suriye macerası, halkımızın endişe duyduğu ülkemiz demografik yapısının değişmesine ve hatta giderek Suriye’ye dönüşmesine, ABD ve Rusya arasında uygulanan gel-git siyasetinin ise Ortadoğu da, ülkemizin çatışma merkezi olmasına katkı sağlamaktadır.

Akıl ve bilimden uzak uygulamalar ile paramızın son bir yılda yüzde 100’ü aşan oranda değer kaybetmesi ve işsizlik oranının yüzde 20’yi aşması sonucu halkımızın hızla fakirleşmesi, kişi başına düşen Milli gelirin azalması  ortada iken AKP yönetiminin hala ülkenin büyüdüğünü ilan ediyor olması yine gerçeklikten koptuğunu işaret ediyor. Zaten halkımız da ülke büyüyorsa biz niye küçülüyoruz diye soruyor ve yönetime hayal satmayı bırakın art6ık diye sesleniyor. Tabi duyan olursa.

İtibardan tasarruf olmaz diyerek kaynakları israf eden, Lüks ve şatafattan vaz geçmeyen, beton ekonomisine yapılan yatırımlarla ülke ekonomisini canlandıracağını düşünen bir hükümet, milletimiz şahsında itibarını ve güvenini kaybetmiştir. AKP yönetiminin beton felsefesinde;

  • Şehir hastaneleri ile sağlığın,
  • Her ile bir üniversite ile eğitimin,
  • Yapılan yüzlerce hapishane ve adliye binaları ile adaletin.

Düzeleceği hayali bu betonların altında yok olmuştur. Çünkü; hastaneler doktorsuz, üniversiteler hocasız, adliye binaları sarayın kontrolündeki bağımsızlığını yitirmiş yargı mensuplarıyla adaleti değil adaletsizliğin olduğu beton yığınları haline getirilmiştir. Hayali kuran AKP yönetimi, gerçekleri yaşayan ise halkımız.

İktidar yanlısı medya da manipülasyonları ile bu yalanlara ortaklık ediyor. Özellikle ülke ve millet menfaatine uygun eylem ve uygulayıcılar mevcut yönetim tarafından hain, terörist, çürük, sürtük vs. tanımlamalarla aşağılanıyor. Ana akım medya da bu durumu yaymada araç olmaktan haz duyuyor. Burada kriter milletimize gerçekler yerine, iktidarın çıkarları doğrultusunda gerçeğin manipüle edilerek iletilmesidir.

Gerçekleri algı operasyonları ile gizleme çabaları sonuçta kısmen de olsa vatandaşlarımız üzerinde etkili olabiliyor ancak sürekliliği söz konusu olmuyor. Çünkü; hayaller kurulur ancak gerçekler yaşanır değil mi. Hayal kurmak güzel de… Ya Sonra… Bir topluma yapılacak en büyük kötülük, onlara umut verip sonra umutsuzluğa mahkum etmektir. İşte AKP tam da bu anlayışın sahibi hayalperest bir anlayışın temsilcisidir.

Halkımızın refah ve huzur içerisinde yaşamasını temin etmek DOĞRU PARTİ olarak tek hayalimizdir. İktidarımız da kimsesizlerin kimsesi, garip gurabanın sesi, hırsız ve arsızların korkulu rüyası, üretim ekonomisinin temsilcisi, tarımsal faaliyetlerin öncüsü, eğitim ve sağlığın düzelticisi, dini ve milli hassasiyetlerin korucusu hülasa, T.C. devletinin tüm değerlerinin bekçisi olacağız. Bunlar, gerçeklikle bağlantısı olan hayallerimizdir. Bizler, AKP yönetimi gibi hayal satmıyor, gerçekleri hayallerimizde yaşıyoruz.

 Selam ve Saygılarımla

Cezmi Orkun

Doğru Parti Genel Başkan Yardımcısı

(Enerji, Tabii Kaynaklar ve Madencilik Politikaları Başkanı)

Yorum bırak