HALAY BAŞI ve TISS EKİBİ

HALAY BAŞI ve TISS EKİBİ

Değerli vatandaşlar, yirmi yıldır iktidarda olan AKP Genel Başkanı R. Tayyip Erdoğan ve ittifakta yer alan MHP lideri Devlet Bahçeli, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ve Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek hep birlikte Cumhuriyetimiz kurucusu M. Kemal Atatürk ve kurucu değerleri ortadan kaldırmak için dörtlü halay çekiyorlar.

Cumhuriyet’in kurucu ayarları bozulunca bu halay ekibinin de oyun düzeni bir türlü ritmini bulamıyor. Birinin doğru dediği anlayış, bir diğeri ile bağdaşmasa dahi bozulan ritmi düzeltmek için her biri ayrı ayrı ilkelerinden dahi vaz geçebiliyorlar. Yeter ki halay’ın ritmi bozulmasın. Millet ittifakı ise bu ritme alkış tutuyor.

AKP yönetimi koro halinde HDP, PKK’nın siyasi uzantısıdır diyor halay’ın diğer oyuncuları eşlik etmede gecikmiyorlar. Hatta daha ileri gidip HDP ile görüşen herkesi terörist ilan ediyorlar. Ancak siyasi gelecekleri söz konusu olduğunda bir şaşkınlık yaşıyorlar. AKP, HDP ile görüşünce önce oyun düzeni bozuluyor ancak ritme uymak adına hemen bu görüşmeyi uygun bularak ne var bunda diyorlar. Biz de bu oyunculara soruyoruz HDP ile görüşenleri terörist ilan etmiştiniz ya, şimdi sizler terörist misiniz? Söylemlerinize göre EVET sizde terörist oluyorsunuz. Yani, siz öyle bir oyun oynuyorsunuz ki sayenizde tüm vatandaşları terörist yaptınız. Dedim ya ritme uymak adına ilkelerden vaz geçiyorlar. Halay çekmeye devam.

Kurucu ayarlar diyorduk ya, bu AKP iktidarı; narenciye karşılığında ülkemize kazandırılan istihdama dayalı tüm tesisleri birer birer yok pahasına sattılar. O zaman halay ekibinin her biri ayrı havada idiler. Ancak ritim söz konusu olduğunda halay ekibine katılıp ritme uygun hareket etmeye başladılar. Satılırsa satılsın halay çekmeye devam.

Ülkemiz silah ve uyuşturucu kaçakçılığı ile kara para aklama merkezi konumunda değerlendirilip GRİ listede yer alıyor, hırsızlık-yolsuzluk-yasaklar-yoksulluk neredeyse legal olmuş ancak müziğin sesinin yüksekliği kulakları tıkalı bu halay ekibinin ritmini bozmuyor. Halay başı ekibiyle halay çekmeye devam ediyor.

Halay başı, Siyasi çıkarı için Osman Öcalan’ı devletin televizyonuna çıkarıyor halay ekibi TISS, Terörist başı Abdullah Öcalan’ın mesajının televizyonlardan okunmasını sağlıyor halay ekibi TISS, Barzani’ye Diyarbakır’da megri-megri diye slogan attırıyor halay ekibi TISS. Halay başı Kürt seçmenleri ancak seçimden seçime hatırlıyor ve istismar ediyor halay ekibi TISS. Seçim bitince bu seçmenlerin seçtiği kişileri hukuksuz bir şekilde görevden alıp yerine kayyum atıyor halay ekibi yine TISS. Oyunu bozmanın anlamı yok halay çekmeye devam.

Değerli vatandaşlar halay başı ve ekibinin istismarları saymakla bitmez. Özetle kendi din anlayışları üzerinden mütedeyyin kesimi Allah ile aldatıyorlar, terör faaliyetlerini besliyor büyütüyor sonrada ülkenin başına bela ediyor. Halay ekibi TISS. Kendisinin terörist dedikleriyle görüşmesi vatanseverlik, başkasının görüşmesini teröristlik ile suçlaması yani; Ben’den olan veya karşımda olan kutuplaşmanın mihmandarlığı yapıyor. Halay ekibi TISS.

Halay başı ve ekibi müziğin sesini sonuna kadar açmışlar ki, milletin açlık ve sefaletle mücadelesi konusunda toplantı ve yürüyüşleri duymuyor hatta yasaklarla milletin sesini kısıyor. Halay olmazsa olmaz. Ülke GRİ listeye alınmış halay çekmeye devam, millet açlığa mahkum edilmiş halay çekmeye devam, yoksulluk-yolsuzluk-yasaklar legal hale gelmiş halay çekmeye devam, çiftçi-esnaf-Kobi-sanayi batmış halay çekmeye devam, işsizlik artmış halay çekmeye devam, genç beyinler ülkeyi terk etmiş halay çekmeye devam.

Halay başı andımızı ve T.C. ibaresini kaldırdı, ritim bozulur gibi oldu fakat ekipten biri andımızı sarayın önünde okutacağını unuttu halay çekmeye devam. Halay başı ekonomiyi faiz-kur kıskacına alınca enflasyon ve kur artıyor, alım gücü düşüyor ekip halay çekmeye devam ediyor, içeride ve dışarıda yangın var halay ekibi TISS. Halay çekmeye devam.

Halay başı ve ekibi, yoruldunuz biliyorum. Ancak millet de sizin gereksiz gürültünüzden Özetle, hayatın her alanında ülke ve millet kaybederken, kazananın bir tek sizler ve size alkış tutan siyasetçiler var ya işte tam da bunlardan yoruldu. Sağduyu ve basiret sahibi milletimiz  bu yorgunluğunu, sizlerin çıkarlarınıza dayalı ritminizi bozarak giderecek ve kazanan ülkemiz ve milletimiz olacaktır.

Değerli akademisyen ve siyasetçi Esfender Korkmaz bir konuşmasında, “Halay çekenleri de gerçek dünyadan haberdar etmemiz gerekiyor” demiş. Belli ki müziğin sesinden duymamışlar. Biz DOĞRU PARTİ olarak; halay başı ve ekibi ile alkışlayan muhalefete duyuralım dedik. Duymasalar da belki okuyup ülke gerçeğine dönerler.

Selam ve Saygılarımla

Cezmi Orkun

Doğru Parti Genel Başkan Yardımcısı                                                    

(Enerji, Tabii Kaynaklar ve Madencilik Politikaları Başkanı)

Yorum bırak