UMUT VAR…

UMUT VAR…

Değerli vatandaşlar, öncelikle sandık başına giderek oylarınızı kullanmanız takdire şayandır. İkinci tur seçimlerinde de aynı hassasiyeti göstereceğinize inancım tamdır. Devletin tüm imkanlarını kullanan Erdoğan için aziz milletimiz henüz yetki vermemiştir.

İktidarın vatandaşları birçok kez aldatması kendisine olan güveni zedeleyebilir ancak bu güveni tüketmediği yanında bu seçim sonuçları bana, vatandaşlar üzerinde yaratılan terörizm algısının, ekonomik açmazları geri plana ittiğini gösteriyor.

Ekonomik açıdan bakıldığında, dört kişilik bir ailenin sağlıklı ve dengeli beslenmesi için (Açlıjk sınırı) aylık yapması gereken harcama tutarı BİSAM (Birleşik Metal-İş Sınıf Araştırmaları Merkezi) Nisan.2023 verilerine göre 9.814 TL, Açlık sınırı üzerinden hane halkı tüketim harcamaları dahil edildiğinde yoksulluk sınırının 33.948 TL olduğu açıklandı.

Görünen o ki yoksul kesim kendisine verilen kaynaklar nedeniyle AKP’ye bağlanmış bir başkası geldiğinde bu kaynaklarını kaybedeceği endişesini taşıyor. Onurlu bir gelire kavuşturulacağı konusunda muhalefetin vatandaşı ikna etmesi gerekiyor. Ayrıca seçim sonuçlara bakıldığında halkımızda terör endişesi ekonomik sıkıntıları gölgede bırakmıştır.

Şöyle ki, seçimler öncesi Kandil’in millet ittifakına destek verin çağrısına Kılıçdaroğlu’nun sessiz kalması vatandaşlar üzerinde terör örgütü desteği olan ittifak karşısında yer almasına dayanak olmuştur. Oysa tam da Kandil’in istediği sonuç alınmıştır. Çünkü; ülkemizde barışın sağlanması PKK’nın bitmesi demektir. PKK varlığını sürdürmek için yarattığı algıyla ters köşe yapmış ve amaçlarına ulaşmışlardır.

Kılıçdaroğlu’nun bu oyunu bozması ve teröristlerin oyuna ihtiyaç duymadıklarını yüksek sesle açıklaması gerekmektedir. Milletimiz gerek FETÖ gerekse PKK teröristlerinin faaliyetlerini anlayan, gören halkımız yoksulluğu kabul etmekte ancak bunları haklı olarak reddetmektedir. Terörist çağrılarının yarattığı algı ortamında özgür bir seçimden bahsetmek ise mümkün değildir..

Vatandaşları umutsuzluğa iten bu  seçim sonucu, 15.Mayıs günü İstanbul‘un Yenikapı istasyonunda intihar girişiminde bulunan bir genç kızın cebinden çıkan mektup ülkemiz geleceğinin karanlığı açısından ibret alınması gereken bir durumu ortaya koymaktadır. 20 yaşındaki bu genç kızımız ekonomik zorlukların kendisini yorduğunu, seçim sonuçlarının geleceğini karartacağını görüyor ve buna sebep olanlara hakkını helal etmiyor.

Değerli vatandaşlar, bizi biz yapan seçimlerimiz, huzur, refah ve güvenliğimiz açısından acı tecrübeler, yaşanmışlıklar yanında sosyal-siyasal ve ekonomik etkenler doğrultusunda geleceğimizi olumsuz etkileyen uygulamalar esas alındığında önem kazanır. Halkımızı açlığa mahkum eden iktidar ülkemizde yaratılan KAOS ortamından beslenmektedir. Halkımız buna fırsat vermemelidir. Unutmayınız, her başarısızlığın bittiği yerde yeni bir başarının başlangıcı vardır. UMUT VAR.                                                                        17.Mayıs.2023

Selam ve Saygılarımla

Cezmi Orkun

Doğru Parti Genel Başkan Yardımcısı

(Enerji, Tabii Kaynaklar ve Madencilik Politikaları Başkanı)

Yorum bırak