VATANDAŞ, CENGİZ HOLDİNG DEĞİL Kİ !

VATANDAŞ, CENGİZ HOLDİNG DEĞİL Kİ !

Cengiz Holding’e, sahibi olduğu Eti Bakır’ın Samsun’da kuracağı ve sabit yatırım tutarı 1.6 milyar TL olan  üretim tesisine proje bazlı devlet desteği sağlanacağını belirten C.Başkanlığı Kararı 3.Eylül.2021  tarihli resmi gazetede yayımlanmıştır. Bu karara  göre CENGİZ HOLDİNG’e;

  • Gümrük vergisi muafiyeti,
  • KDV istisnası ve vergi indirimi(%100),
  • SGK işveren primi desteği(tutar sınırı olmaksızın 10 yıl süreli),
  • Gelir vergisi stopaj desteği(10 yıl),
  • Nitelikli personel desteği(5 yıl süreli azami 20 milyon TL),
  • Enerji tüketim harcamalarının(10 yıl boyunca 75 milyon TL. ile sınırlı) %50 oranında enerji desteği ve
  • Yatırım yeri tahsisi gibi ayrıcalıklar tanınmıştır..

Vatandaşa gelince Doğalgaza, elektriğe, suya, gıda ürünlerine vs. yani vatandaşın günlük yaşantısında kullandığı her şeye ZAM. Sanki vatandaşa değil yandaşa ortaklar.  Zaten AKP İktidarının en büyük özelliği üreten değil dilenen bir toplum oluşturmak değil mi? Oysa milletimizi dilenen değil üreten bir neslin devamı olarak görmelidir.

Uygun yöntem ise; “Sosyal yardım vatandaşlık hakkıdır” inancıyla dünyada tartışılan bizimde DOĞRU Parti olarak benimsediğimiz doğumdan ölüme kadar herkese “temel vatandaşlık geliri” ödeme sistemidir. Bu yöntem, milletimizin saygınlığı açısından daha uygun değil mi? Evet ama, TOKİ anlayışına sahip AKP yönetimi rant dışında bir şey düşünmüyor ki. Eeee ne yapalım vatandaş Cengiz Holding değil ki !

Vatandaş Cengiz Holding ve benzeri yandaş/paydaş şirketlere hizmet eden köleler!

Öyle değil mi? AKP İktidarı, bizlerden aldığını bu şirketlere bol kepçe dağıtmıyor mu?

Değerli vatandaşlar bu söylediklerim basında da yer alan bilgilerdir. Amacım; AKP için, her türlü katkılarını esirgemeyen AKP seçmeni kardeşlerimin gerçekleri görüp yeter artık demeleri ve vicdanen rahat olacakları bir duruş sergilemelerine katkı sağlamaktır.

Değerli vatandaşlar burası muz cumhuriyeti değil. Burası atalarımızın canlarını vererek  bizlere emanet ettikleri koskoca TÜRKİYE CUMHURİYETİ. Öyleyse, memleketimizi her yönüyle yok etme zihniyetine sahip bu siyasi iradeye, yani AKP’ye fırsat vermeyiniz.

Milli şairimiz M.Akif Ersoy’un “Sahipsiz bir memleketin batması haktır, Sen sahip olursan bu memleket batmayacaktır.” Sözlerinin,  aziz milletimize armağan olduğunu hatırlamanız temennisiyle.

 

Selam ve Saygılarımla

Cezmi Orkun

Doğru Parti Genel Başkan Yardımcısı

(Enerji, Tabii Kaynaklar ve Madencilik Politikaları Başkanı)

Yorum bırak