KURTULUŞ

KURTULUŞ
Değerli vatandaşlar, AKP yönetimi iktidarı bırakmamak için her yolu denemeye devam ediyor. Özellikle iktidarda sanki muhalefet varmış gibi her yaptığı yanlıştan muhalefeti sorumlu tutması yanında, olmadık şeylerle muhalefeti suçlayan, aşağılayan ve kimseyi dikkate almayan bir yönetim ile karşı karşıyayız. İşte size birkaç örnek;

2013 yılında sözüm ona çözüm süreci adı altında terör örgütü temsilcileriyle Oslo’da masaya oturan, Dolmabahçe mutabakatını imzalayan, teröristleri davul zurnayla Habur’da karşılayan kim AKP. Tüm bunları yapanlar vatansever, milliyetçi diğerleri Hain! Terörist! Öyle mi?

Sırf seçimde oy almak için, Terörist başının mektubunu meydanlarda okutan, Terörist başının kardeşini devlet televizyonuna çıkaran AKP yönetimi ve tüm bu olayları seyreden MHP vatansever, Milliyetçi diğerleri Hain! Terörist! Öyle mi?
Yıllarca FETÖ ile kol kola hareket eden, paylaşım anlaşmazlığı sonucu ayrılan, “yeter artık dön bu hasret bitsin” diyen AKP yönetimi ve küçük ortağı MHP vatansever, milliyetçi diğerleri Hain!, Terörist! Öyle mi?
Son olarak da AKP grup toplantısında “Edirne’de ki , İmralı’ya hesap verecek” sözü! Bu nasıl bir şey anlamak mümkün değil. Türk yargısının görevi bebek katiline mi veriliyor? Tabi asıl amaç bu değil. Bu ısınma turları. Daha önceki seçimlerden önce yaptığının tekrarı. Yani; AKP’nin Terörist başı, bebek katilinden medet umar hale gelişinin çaresizliğidir.
Kendi hatalarını muhalefete yüklemek nasıl bir ruh halidir bilemem. Ancak psikologlara göre; Etrafını en çok eleştiren, yargılayan ve küçük gören kişiler aslında kendi içlerindeki utançlarla yüzleşmekten en çok korkan kişilerdir. Yani kaybetme korkusu.
TBMM’de küçük ortağı ile sayısal çoğunluğu elinde tutan AKP ve MHP yönetimi, HDP’ye terör örgütünün siyasi ayağı diyerek ki öyledir, muhalefetin HDP ile teması olduğunda Hain! Terörist! Nidalarıyla algı operasyonlarına devam ediyor. AKP ve küçük ortağı MHP siz TBMM’de değil misiniz? HDP;
• Hazineden her yıl milyonlarca lira alıyor.
• Gazi Meclisimizin toplantılarına başkanlık ediyor.
• Komisyonlarda görev alıyor.

Samimi iseniz gereğini neden yapmıyorsunuz? HDP’ye oy veren seçmenlerin peşindesiniz tabi. HDP, Terör örgütünün siyasi ayağı, Muhalefet Hain ve Terörist ise AKP ve MHP ne? Terör örgütüne yardım ve yataklık etmiyor mu. Ayrıca; FETÖ terör örgütünün siyasi ayağı kim sorusu neden cevapsız. Al birini vur diğerine. Samimi değilsiniz, hiçbiriniz samimi değilsiniz. Kalbine milletini alan DOĞRU PARTİ ile temastan kaçmanızın sebebi tam da bu galiba.

Gazeteci ve yazar Peyami Safa “Suçlamak anlamaktan daha kolaydır. Anlarsan değişmen gerekir”. Sözüne atfen AKP yönetimi, İktidara geldiğinde ben değiştim demiş, ancak 20 yılın sonunda değişmediği ortaya çıkmıştır. Milleti oy makinesi yerine koyan ve onu anlamak istemeyen bu iktidar ve küçük ortağına, Milletimiz; sandıkta vereceği DOĞRU kararıyla değişimin ne olduğunu anlatacaktır.

Değerli vatandaşlar, dinimiz ve milliyetçilik hiçbir siyasi yapının tekelinde olmayacak kadar kutsal değerlerimizdir. Bu hassasiyetlerimiz üzerinden algı operasyonu yapan AKP ve koşulsuz destekçisi MHP’nin bu kozlarını ellerinden almak lazım. Sosyal medyada birçok kişi tarafından paylaşılan;
“AKP giderse DİN kurtulur,
MHP giderse VATAN kurtulur,
Her ikisi giderse MİLLET kurtulur.”

İfadesi Ülkemizin kurtuluş amacına yöneliktir ve doğru bir tespittir.

Selam ve Saygılarımla
Cezmi Orkun
Doğru Parti Genel Başkan Yardımcısı
(Enerji, Tabii Kaynaklar ve Madencilik Politikaları Başkanı)

Yorum bırak