HESAPLAŞMA

HESAPLAŞMA

Değerli vatandaşlar, AKP iktidar temsilcileri bir yandan halifelik özlemi içerisinde, diğer taraftan Cumhuriyet ve değerleriyle hesaplaşma arzularını açıkça söylemekte ve eyleme dönük algı operasyonlarını aralıksız sürdürmektedir. Bunu ben söylemiyorum. İşte size bazı söylemlerden örnekler;

  • Sayın Emine Erdoğan, Sosyal medyada yer alan bir konuşmasında “ Biz sadece kendi çeşmemizden, ampulümüzden, soframızdan ümmetin halifeliği sorumluluğu değil yeryüzünde halife olmanın sorumluluğunu taşımaktan mesulüz…” ifadesini kullanmıştır. (Halife Erdoğan)
  • AKP Genel Başkanı Erdoğan 19.Aralık.2021 tarihinde Dolmabahçe sarayında “2021 İlim Yayma Ödülleri Töreninde” yaptığı konuşmasının bir yerinde “iki gün önce bu kubbede(Dolmabahçe Sarayı) Türkiye-Afrika Liderleri zirvesinin kapanışını yaptık. İstiyorduk ki bu buluşma, bu birliktelik, bu dayanışma evet nasıl ki buradan farklı bir şekilde hitama erdi yine buradan ayağa kaldıralım” ifadesini kullanmıştır. (Hilafet Hayali) (Son Halife Abdulmecid Efendi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Hilafeti kaldırmasıyla 1924 maiyetiyle birlikte Dolmabahçe Sarayını terk etmiştir.)
  • AKP’li Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Çayırova’daki Yerel Yönetimler Danışma Kurulu Toplantısı’nda 2023 seçimlerini işaret ederek ‘100 yıllık hesaplaşmaya hazır mısınız?’ ifadesini kullanmıştır.(Cumhuriyet ile Hesaplaşma)
  • Mahir Ünal ise gençlerle buluşması esnasında Cumhurbaşkanını telefonla arayarak “Biz sizlere dua ediyoruz, bütün ümmet size dua ediyor.” İfadesini kullanmıştır. (Kimin Ümmeti, Haşa Peygamber mi?)

Değerli vatandaşlar, bizler içinde bulunduğumuz problemlerle boğuşurken, Ülkemizin çözülmesi gereken birçok sorunu ortada iken, iktidar bu söylemlerle geleceğe yönelik ülkemiz ulus devlet yapısını değiştirme arzusu arada kaynıyor. Oysa, bu durum günümüz  siyasi iktidar  anlayışıdır ve görülmesi gerekmektedir. Çünkü; Yitirilen maddi değerlerin telafisi mümkündür ancak milli, manevi ve ortak  değerlerin telafisi mümkün değildir. DOĞRU PARTİ ulus devlet yapısının teminatı olarak bu anlayışın  her türlü oyunlarını sizlerle birlikte bozacaktır.

AKP iktidarının bilinçli olarak yaptığı eylem ve söylemlerle Cumhuriyet ve değerlerini ortadan kaldırmaya yönelik hesaplar peşindedir. Ancak bilmeleri gerekir ki Türkiye Cumhuriyeti’nin evlatları AKP iktidarı ve koşulsuz destekçilerinin dini ve milli duygularımızı istismar etmek suretiyle saray saltanatı için vatanımıza ihanetlerini ve gerçek duygularını ifade eden 100 yıllık hesaplaşma hayalleri, sandıkta hak ettikleri cevabı  vererek hesaplaşacaktır. Hayallerin kurulduğu, gerçeklerin ise yaşandığını bilmek gerekir.

Değerli vatandaşlar, AKP yönetimi Cumhuriyetimizin tüm değerlerinin ortadan kaldırılması ve hilafetin yeniden getirilmesi arzusunu taşımaktadır. Ancak; Suudi Arabistan ziyaretinde ümmet desteğini alamadığı görüldü. Ulu önder Atatürk’ün “benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır”  sözü doğrultusunda Türkiye Cumhuriyeti’nin her ferdi, her evladı vatanına ihanet edenlere asla izin vermeyecek ve bu anlayışla mutlaka hesaplaşacaktır.

Selam ve Saygılarımla

Cezmi Orkun

Doğru Parti Genel Başkan Yardımcısı

(Enerji, Tabii Kaynaklar ve Madencilik Politikaları Başkanı)

Yorum bırak