SARAYIN HAVALİMANI

SARAYIN HAVALİMANI!

Değerli vatandaşlar, AKP yönetiminin yirmi yıllık iktidarları sonucunda ülkemiz bütçesi heder edilmiş ve Arap ülkelerine avuç açar duruma getirilmiştir. Bu durum T.C. vatandaşı olarak ben ve benim gibi milyonları üzmektedir. Milleti açlık ve sefalete mahkum eden bu yönetim, şimdi de sözde millet bahçesi yapacağım diye Atatürk Havalimanını tüm iniş ve kalkışlara kapatarak İstanbul Hava Limanına aktardı ve Atatürk havalimanını envanterine dahil etti.

Burada yanlış olan ne diye sorarsanız, bu hava limanının dünyada bir örneği olmayan millet bahçesi ile aynı alanda yer alması ve Atatürk Havalimanı saray ve eşrafına hizmet verir duruma getirilmesidir. Teknik sakıncaları bir tarafa bıraksak dahi, dünyanın hangi demokratik ülkesinde şahsa hizmet veren bir havalimanı var? yirmi yılını DHMİ’ye adayan biri olarak benim bildiğim dünyada böyle bir yer yok. Şahsa özel bu hava limanı üzerinden neler yapıldığı ise ayrı bir muamma tabi!

Millet bahçesine atfen yeşili seviyorum diyen Erdoğan’a hangi yeşil diye sormak gerekmez mi? sizlerin de bildiği gibi, park ve bahçeler rüşvet ve yolsuzluğun gizlendiği, denetim ve kontrolünün mümkün olmadığı bir alan. Çünkü; tüm aparatlar(Çiçek, ağaç vs.) sarf malzemesinden oluşuyor. Bir de bunlar ithal edilecekse varın yeşillenenleri siz düşünün. Ülke karanlıklar içerisinde kimin umurunda!

Değerli vatandaşlar, şahsım ve partim adına Erdoğan’ı, önceki gün söylediği “çürük, sürtük” ifadeleri nedeniyle kınıyorum. Milletimiz bu ifadenin cevabını sandıkta elbette verecektir. Zengini daha zengin, garip guruba ya dilenci muamelesi yaparak onurlarını ayaklar altına alan AKP yönetimi, vatandaşlarımızı söylemleriyle ayrıştırarak bir kaos ortamı yaratmanın taşlarını döşemektedir.

Halkımız saray ve eşrafı rahat etsin diye sömürülürken, bunlar lüks ve şatafattan ödün vermiyorlar. Vicdan ve ahlaktan yoksun bu anlayışı sizlerin takdirine bırakıyorum. Mevcut sistemin verdiği ayrıcalıklar nedeniyle suç ve yalan AKP yönetiminin içine işlemiş; ülkemiz bekası için sorun olan bu yönetim ve destekçileri çözümü; halkın huzurunu bozmakta arıyor.

Değerli vatandaşlar, Halkın içinde olmadığı, şahsa ait uçakların konumlandığı Atatürk havalimanını da kendi emrine alan saray ve eşrafına, millet sırtını dönmüştür. DOĞRU PARTİ devr-i sabık yaratacağız derken, işte tüm bu yolsuzluk ve usulsüzlüklerin muhataplarından hukuk önünde hesap sorulacağını ifade etmektedir. Sizlerin desteğiyle DOĞRU PARTİ iktidarı, halkımızdan alınan tüm varlıkları yine halkımızın emrine vererek, kendilerini devlet sanan AKP yönetimini sandığa gömecek ve kurucu ilkeler çerçevesinde T.C devletini, asıl sahibi olan sizlerin emrinde olacak şekilde ihdas edecektir.

Selam ve saygılarımla

Cezmi Orkun

Doğru Parti Genel Başkan Yardımcısı

(Enerji, Tabii Kaynaklar ve Madencilik Politikaları Başkanı)

Yorum bırak