MI6 ALGI RAPORU

MI6 ALGI RAPORU

Değerli vatandaşlar, AKP yönetiminin ustalığı, dini ve milli duygular üzerinde algı operasyonları yapmak ve sebep oldukları başarısız uygulamalarda suçu mutlaka birilerinin üzerine atmaktır. Bu yazımda, sosyal medya ve YOUTUBE kanalında yer alan bir haber de, kaynak gösterilen stratejikguvenlik.com internet sitesinde,  sözde MI6 (İngiliz istihbarat birimi) tarafından hazırlandığı iddia edilen 186 sayfadan oluşan “ 2023 yılı Faaliyet ve Strateji Raporu” unda yer alan Türkiye’ye dair öngörülerin, ısrarla gündem de tutulmasındaki amacın ne olduğunu irdeleyeceğim.

Öncelikle belirtmek isterim ki, söz konusu sitede yazıya konu bilgilerin alındığı yerin belirtilmediği, MI6’nın halka açık belgelerinde böyle bir faaliyet raporunun olmadığı, eğer sızdırma olsaydı iç veya dış basında yer alması gerekirken, dış  basında da yer almadığı görülmüştür. Yani; bu raporun varlığı iddiasında bulunanlar, bu iddialarını destekleyecek hiçbir kanıt bugüne kadar gösterememiştir.

Kaynağı gösterilemeyen ve 2019 yılında hazırlandığı iddia edilen, sözde MI6’nın raporuna göre 2023 yılı Türkiye’ye ilişkin olarak;

  • T​ürkiye ekonomik olarak iflas etmiş olacak,
  • Adaların denetimi Yunanistan’a bırakılacak,
  • …gerekirse dinci radikal unsurlar ve göçmenlere toprak sözü verilerek kışkırtma ve kaos çıkartılarak, Türk varlığının yok edilmesi ve federatif bölge planlaması çerçevesinde Merkezi ve Otonom bölgeler paylaşımı hayata geçirilecek,
  • IMF ve benzeri finans kuruluşları, Türkiye’ye asla nakdi yardım yapmayacak,
  • Etnik ve dini guruplar ayaklandırılarak KAOS oluşturulacak ve akabinde özerk bölgeler oluşturularak, Anadolu’dan ayrılmaya teşvik edilecek,
  • TÜRK ordusu ve ASKERİ zayıflatılmış olarak silâh ve tertibatı sınırlandırılacak.

Gibi bazı öngörülerin yer aldığı iddia ediliyor.

Değerli vatandaşlar, bildiğiniz gibi bu öngörülerin bir çoğu ülkemizde yaşanmakta olan gerçeklerdir. Kaynak belirtilmediği için doğruluğu ispat edilemeyen bu haberin medyada yer almasındaki amaç bana göre, AKP yönetiminin sosyal, siyasal ve ekonomideki çöküşün suçlusu olarak dış güçleri bir dayanak olarak kullanma arzusudur. Sözde halkımız bu plana farkında olmadan uymakta ve AKP yönetimini suçlamaktadır.

Belli bir amaca yönelik bu haber ile ki dikkatinizi çekerim, AKP trolleri, 9 maddeden oluşan bu bilgilerin hafızalarda yer etmesi için tüm sosyal medyada, halkımızın milli ve dini duyguları üzerinde yeni bir algı operasyonu yaparak “dış güçlerin sebep olduğu bu çöküşü ancak AKP düzeltir.” sloganı ile iktidarın devamını sağlama arzusunu taşımaktadır.

Ancak; halkımız, bu operasyonun parçası olmayacak ve öngörü olarak lanse edilen bu ve benzeri algıların, AKP iktidarının devamı halinde sevr antlaşması benzeri tehlikelere karşı, bir ve bütün olarak bir araya gelecek ve ülkemizin beka sorunu olan bu yönetimin gizli arzusunu gerçekleştirmesine izin vermeyecektir.

Değerli vatandaşlar, bir tarafta küresel güçler üzerinden ülkemiz geleceğini görünür, görünmez risklerle karşı karşıya getiren mevcut yönetim, diğer tarafta sırtını milletine dayayan ve gücü halkında arayan DOĞRU PARTİ.

DOĞRU PARTİ iktidarı, halkımızın sarsılmaz iradesi ve yüksek feraseti sayesinde günümüzde yaşadığı ve AKP iktidarının devamında birlik ve bütünlüğümüzü tehlikeye atacak bu ve benzeri sözde öngörülere dayalı oyunların tamamını bozacaktır.

Selam ve Saygılarımla

Cezmi Orkun

Doğru Parti Genel Başkan Yardımcısı

(Enerji, Tabii Kaynaklar ve Madencilik Politikaları Başkanı)

Yorum bırak