KİME BAYRAM

KİME BAYRAM

Değerli vatandaşlar, saraya endeksli TÜİK geçen gün enflasyon rakamını %78.62, bağımsız ekonomistlerden oluşan ENAG ise %175.55 olarak açıkladı. Çalışanlar ve emekliler belirlenen TÜİK enflasyon rakamı üzerinden maaşlarına zam alacaklar. Peki bu adil mi? yaşanan fiyat artışlarını yansıtmayan ve planlı bir şekilde oluşturulan TÜİK enflasyon rakamı ile verilen maaş artışları, gerçekte yaşanan ENAG enflasyon rakamı gösteriyor ki aslında vatandaşların geliri gasp ediliyor. Sonuçta maaş zamları TÜİK’e göre, ama güncel yaşantımız ENAG’a göre.

Yine geçen gün TBMM’de bulunan iktidar ve tüm muhalefet milletvekilleri el ele vererek milletvekili maaşlarını %105 oranında arttırdılar. Bunlar arasında emekliliği nedeniyle çift maaş alan vekilleri de unutmadılar tabi. Görüyorsunuz söz konusu kendi menfaatleri olduğunda muhalefet etmek yok. Yani, iğneyi kendilerine batırmayan iktidar ve muhalefet tüm milletvekilleri söz konusu vatandaş olduğunda iğneyi değil çuvaldızı batırıyorlar. Vallahi de, billahi de bunların alayı halkımızı istismar eden mahluklar. Çünkü; bunlar milleti değil liderlerini temsil ediyorlar. İnanın tek neden bu.

“Kime Bayram” başlığını atarken bu gerçekleri düşündüm. Çuvaldızı yiyen vatandaş çaresiz. Memleketini ziyaret etmeyi aklına dahi getirmiyor. Nasıl getirsin ki. Aracıyla gitse akaryakıt, otobüs veya uçakla gitse bilet fiyatlarının fazlalığı kara kara düşündürüyor. Ancak tüm bu olumsuzluklar karşısında bayram ziyareti için memleketine giden vatandaşlar ise bayram sonrası bir yıl boyunca borç ödeme zorluğu yaşıyor.

Değerli vatandaşlar, memleketine bayram ziyaretine gidenler giderken mutlu, döndükten sonra mutsuz. Gidemeyenler gidemedikleri için mutsuz ancak bayram sonrası nispeten mutlu. Günümüz iktidarı özetle bayram sizin neyinize diyor.

Ancak kendileri yani; bir avuç saray ve yandaşı, Kur Korumalı Mevduat hesap sahipleri, birden fazla maaş alan bürokratlar, muhalefetin dahi muhalefet etmediği artıştan yararlanan milletvekilleri özetle milletin yüzde doksanının sırtından rant elde eden tüm asalaklar. İşte bayram onlara. Bizim isyanımız paylaşımın adil olmamasınadır.

Bizler, yine de aydınlık günleri göreceğimize, hayallerimizin gerçekleşeceğine, ümitlerimizin yeşereceğine, milli gelirimizin adil paylaşılacağına, özlemlerimizi gidereceğimize, hasletlerimize kavuşacağımıza olan inancımızı yitirmeyelim. Hatırlatmak isterim ki bugün bayram edenler bu iktidarın gitmesiyle birlikte, yarın sizlere hesap vereceklerdir. Yeter ki siz isteyin. Bunlar lay lay lom ederken inanın sizler bayram edeceksiniz. Demokratik ve Çağdaş Bir Türkiye için UMUT VAR! Sensiz bu vatan, bu millet bir kişi eksiktir. Belki durgun, belki yorgun ancak yine de mutlu, yine de umutlu bir bayram geçirmeniz dileğiyle tüm vatandaşlarımızın KURBAN bayramını kutlarım.

Selam ve Saygılarımla

Cezmi Orkun

Doğru Parti Genel Başkan Yardımcısı

(Enerji, Tabii Kaynaklar ve Madencilik Politikaları Başkanı)

Yorum bırak