UTANMA DUYGUSU!

UTANMA DUYGUSU!

Değerli vatandaşlar, Ülkede neler oluyor  sorusu cevapsız kalırken, içinde bulunduğumuz siyasi ortamda her gün ortaya atılan iddialar şaşkınlık ve hayretle karşılanıyor, neden araştırılmıyor soruları ağızdan ağıza dolaşıyor. Tüm bu iddialar karşısında, muhataplarının sessizliği ar damarlarının çatladığını ve utanma duygusunu yitirdiklerini göstermiyor mu?

Günümüzde; Hırsızların korunduğu, milyonlarca insanımızın yardıma muhtaç olduğu, haksız yere yapılan tutuklamalar nedeniyle bu insanların ve ailelerinin  hayatlarının karartıldığı, işsiz sayısının her yıl arttığı, gençlerimizin ülkemizi terk etmek zorunda bırakıldığı, toplumun anayasal haklarını kullanmalarının engellendiği, hukukun üstünlüğü değil üstünlerin hukuku anlayışının uygulandığı, çocuklarımız ve kadınlarımızın korunamadığı, insanların can ve mal emniyetinin olmadığı, dini ve milli duygular üzerinden insanlarımızın aldatıldığı, mafyanın devlet devletin mafya olduğu, oluşan parti devletinin vatandaşlar arasında eşitlik ilkesini tanımadığı, insanlarımızı ayrıştırıcı bir siyasal üslubun hakim olduğu, ülkemiz topraklarının kaybedildiği, milletten alınan paraların yandaşlara peşkeş çekildiği, Cumhuriyetin tüm değerlerinin yok edildiği, üreten değil tüketen bir toplum haline gelindiği, köylü-emekli-çalışanların yoksulluğa mahkum edildiği tek adam yönetimindeki bir ülkede yaşıyoruz.

Değerli vatandaşlar, sadece bir kısmını yazdığım bu utanılası olaylardan dolayı, AKP iktidar yönetimi, ülkeyi bu duruma düşürdükleri için acaba utanıyor mu? sakın yine her olayda olduğu gibi iktidar yönetimi burada da sorumlu aramasın. Peki biz utanıyor muyuz? Evet biz DOĞRU PARTİ olarak ülkemizi bu duruma getirenlerin varlığından utanıyoruz.

Çinli düşünür Mencius’un “Bir kimse yaptığı yanlışlıktan bir kere utanmadı ise, bir daha utanacak sebep bulamaz.” Sözünü muhataplarına ithaf ediyorum.

Selam ve Saygılarımla

Cezmi Orkun

Doğru Parti Genel Başkan Yardımcısı

(Enerji, Tabii Kaynaklar ve Madencilik Politikaları Başkanı)

Yorum bırak