BİZ YAPARSAK OLUR

BİZ YAPARSAK OLUR

Değerli vatandaşlar, Ben Yaptım Oldu(BYO) anlayışı sonradan kazanılan ve kendisi dışındaki herkesin beceriksiz ve üstünlüğün kendisinde olduğunu gören bir anlayıştır. Bu anlayış; bir kişinin iyi, kötü, olur, olmaz, yanlış veya doğru olarak yaptığı her uygulamanın alkışlanması ve desteklenmesi ile oluşmaktadır. İktidar partisinin demokrasi karşıtı uygulamaları da her alanda BYO anlayışının hakim olmasında önemli bir dayanak olmuştur. Bu ucube sistem sayesinde, Erdoğan ve muhalefet liderlerde de var olan bu anlayış adeta kanıksanmış durumdadır.

Hemen hemen her konuda her şeyi bildiğine inanan, davranışları bencil, saygısız ve patavatsız olan, hatalarını kabul etmediği gibi eleştirilere asla tahammül etmeyen Erdoğan da bu özelliği nedeniyle; çalışanların refah ve huzuru ile ilgilenmez, sürekli takdir edilmekten haz duyar, görüşlerine karşı gelinmesini asla kabul etmez ve hep kazanmak ister. Bu anlayış çerçevesinde Erdoğan’ın tek başına BYO mantığıyla;

Kanal İstanbul ısrarı, Taksim’e kışla arzusu, istediği işi istediğine vererek ihale kanununu delik deşik hale getirmesi, gazeteciler ve kendisine rakip siyasileri yargı yoluyla içeri attırması, Milletvekili Can Atalay’ın seçilmesine rağmen halen tutuklu kalması, S-400 füze savunma sisteminin depolarda çürümeye terk edilmesi, Sinop NGS için Rusya lideri Putin ile görüşme yapması, istediği ülke için gümrük vergilerini sıfırlaması gibi olaylar bu anlayışın örnekleri değil mi?

Değerli vatandaşlar, Ülkemizde iktidar ile muhalefet, farklı görüşleri dinleyip değerlendirmek yerine, BYO anlayışı ile hareket ettikçe ülke sorunları azalmıyor, daha da büyüyor. Mesela, şu anda ülkemizde konut fiyatları ve kiralarda anormal artışlar yaşanmakta, iktidarın bu artışları önlemek için uyguladığı sınırlandırma soruna çare olmadığı gibi ev sahipleri ile kiracılar arasında hukuki ve fiziki kavgaların yaşanmasına sebep olmadı mı? yani; BYO anlayışı ile alınan bu karar soruna çare olmadığı gibi yeni sorunların oluşmasına neden oldu ve iktidarın kiracıyı korurken ev sahibini, ev sahibini korurken kiracıyı mağdur edecek uygulaması sorunlara çözüm olmamıştır. Sorunlar artmaya devam etmektedir.

DOĞRU PARTİ olarak, Erdoğan iktidarının BYO anlayışı uygulamaları ülkemizde sadece gerilim ve kutuplaşmaya sebep olduğu gerçeğinden hareketle reddediyor, sosyal ve ekonomik sorunlarla boğuşmaktan yorgun düşen halkımızın tek isteği olan refah ve huzuru yani insanca yaşamayı “BİZ YAPARSAK OLUR” anlayışında görüyor ve bu anlayışa sizlerin de katılmanızı bekliyoruz. DOĞRUsu bu.                                                            11.Eylül.2023

Selam ve Saygılarımla

Cezmi Orkun

Doğru Parti Genel Başkan Yardımcısı

(Enerji, Tabii Kaynaklar ve Madencilik Politikaları Başkanı)

Yorum bırak