HORTUM SALTANATI YIKILSIN

HORTUM SALTANATI YIKILSIN

İktidarlar mevcut sorunları çözmek üzere vatandaşlarımızdan yetki alırlar. Eğer sorunları çözemezlerse ki bugün maalesef öyledir, o zaman bu yönetimin kendisi ülkenin beka sorunu haline gelir. Herhalde siz vatandaşlarımız ülkemiz sorunlarını çözümsüzlüğe götüren bu yöneticileri alkışlamamızı beklemiyorsunuz değil mi?

Değerli vatandaşlar, ulusal kanallar ve yandaş medya ambargosuna rağmen, biz DOĞRU PARTİ temsilcileri olarak her fırsatta AKP iktidarı ve destekçisi MHP tarafından sizlere yapılan tüm haksız ve adaletsiz uygulamaları eleştiriyoruz, eleştirmeye ve çözüm önerilerimizi sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Tüm bu çalışmalarımızda hedefimiz, milletimizi sarmış olan korku iklimini ve biat kültürünü yıkmak ve vatandaşımızın sesi olmaktır.

Bunu yaparken bir bedel ödenmesi gerekiyorsa o bedeli de öderiz. Tıpkı değerli halk müziği sanatçımız hemşerim Fatih Kısaparmak gibi. Ülkemiz yöneticilerin sebep olduğu mevcut durumu, “haram saltanatı yıkılır elbet, hortum saltanatı yıkılır elbet” diyerek vatandaşlık görevini yerine getirmiştir. Ülkemiz gerçeğini dile getiren bu  türküsü nedeniyle ekran ve radyolar yüzüne kapatılarak müzik hayatı bitirilmek istenmektedir.

Gerçekler acı olabilir, fakat gerçeklerle yüzleşmeden başarıya ulaşmak mümkün değildir. Hangi siyasi görüşe sahip olursa olsun tüm vatandaşlarımızın, bu gerçekler ışığında ülkemiz geleceğine olumlu katkıları olabilecek ve Yolsuzluk, Yokluk ve Yasakları ortadan kaldıracak dirayetteki DOĞRU yönetimleri belirlemede tüm hassasiyetleri tarafsız bir mantıkla değerlendirmesi gerekmektedir.

Sayın Kısaparmak’ın  uyguladığı hassasiyeti ülkemizin diğer sanatçıları, sivil toplum kuruluşları, sanayici iş insanları, sendikalar, siyasi partiler vs. gösterememiş olup hala korku ve menfaat iklimine esir durumdadırlar. Sayın Kısaparmak tüm bu unsurlarda yer alan halkımızı uyarma görevini yapmıştır. Kendisini tebrik ediyor ve duygularını paylaştığımızı belirtmek istiyorum.

TBMM’de yer alan Muhalefet partilerine mensup milletvekillerinin bunu eyleme dönüştürme konusunda neden harekete geçmediklerini açıkçası anlamak mümkün değil. Her Salı günü grup konuşmaları ile İktidar tarafından yapılan yanlışları düzeltemezsiniz. Çoğunluğa dayalı kararların alındığı TBMM’de varlığınızın bir anlam ifade etmediğini görmüyor musunuz? Öyleyse yapacak tek şey vardır oda Tüm muhalefet partilere mensup Milletvekillerinin istifa etmesidir. Hala neyi bekliyorsunuz?

SİNE-İ MİLLETE DÖNÜN ki Hortum Saltanatı Yıkılsın.

Cezmi Orkun

Doğru Parti Genel Başkan Yardımcısı

(Enerji, Tabii Kaynaklar ve Madencilik Politikaları Başkanı)

Yorum bırak