BEKA SORUNU

BEKA SORUNU
Değerli vatandaşlar, Türkiye’nin dışa bağımlı olduğu enerji sektörü açısından döviz kur artışları sanayi, tarım ve hizmet sektörlerini olumsuz etkileyeceğinden tüm tüketim ürünlerinin üretim maliyetlerini arttırmakta ve bu artış milletimizin alım gücünü etkilemektedir.

Ayrıca yüksek döviz borcu nedeniyle enerji şirketleri, bankalar ve devletimiz finansman baskısı görecek ve birçok şirketin devam eden yatırımları duracak, yoksulluk ve işsizlik artacaktır.
22.ekim tarihli “verdiniz yetkiyi, gördük etkiyi” başlıklı yazımda o günkü kuru dikkate alarak yaptığım hesaplamada fazladan 6.5 milyar dolar ödeyeceğimiz rakam 26 günde kur artışı nedeniyle bugün 3.5 milyar ilave ile yaklaşık 10 milyar TL.ye çıkmıştır.
Sayın Cumhurbaşkanı bugün bir konuşmasında “faiz sebep enflasyon neticedir” düşüncesini ifade etti ve faizi savunanlarla çalışmam diyerek aba altından sopayı gösterdi. Eminim ki yarın ilgililerin faiz kararları bu talimat doğrultusunda olacak ve enerji kaynaklı ilave ödemeler artarak devam edecektir. Enerji maliyetlerinin yükselmesi içeride enflasyonu da arttıracağından faturası da vatandaşlarımıza zam ve vergi olarak yansıtılacaktır.
Yani, gıda, giyim, doğalgaz, su ve elektrik vs. gibi tüm tüketim ürünleri bu oranın çok çok üzerinde zamlanacaktır. Kim kazanıyor peki bir avuç sermayedar.
Fazladan ödenen bu bedeller sonucunda kazananlar küresel güçler ve Türkiye’deki ortakları. Kimden alıyorlar milletimizden. Milletimiz fakirleşirken birileri servetlerine servet katıyor.
Değerli vatandaşlar AKP ve destekçisi MHP üretmeyen, sadece tüketime dayalı icraatları ile gerçekten beka sorunu haline gelmiştir. DOĞRU PARTİ ülkemiz üzerindeki bu kara bulutları ortadan kaldıracak kadrosuyla Milletimizin ve ülkemizin menfaatlerini hep ön planda tutacak üretime dayalı faaliyetlerde bulunacaktır. Karar aziz milletimizindir.

Yorum bırak