SUÇLU VALİ Mİ?

SUÇLU VALİ Mİ?
Değerli vatandaşlar, Yandaş yazılı ve görsel basında yer almayan birçok olay sosyal medya vasıtası ile izlenmektedir. Ancak sosyal medya dışında kalan vatandaşlarımıza da bizler yazılarımızla yine sosyal medya ve yerel basın aracılığı ile sizlerin aleyhine olan ve gelecekte sizleri olumsuz etkileyecek uygulamalar hakkında uyarı görevini yerine getirmeye çalışıyoruz.
Bu günkü yazımın konusu, görevden alınan Isparta valisi hakkında. Vali suçlu mu?
Isparta valisi il genelindeki elektrik kesintilerinin suçlusu ilan edildi ve bir gece yarısı operasyonu ile görevden alındı. Bu valiyi ben tanımam ancak iktidarın adamı olduğu hepimizin malumudur. Daha önce de belirttiğim gibi AKP yönetimi için her daim suçlu vatandaş ve bürokrasidir. Alanım olduğu için elektrik kesintisinde valinin bir ihmali olabilir mi? gerçek suçlu vali mi? sorusuna cevap bulmaya çalışacağım.
Değerli vatandaşlar, bildiğiniz üzere Antalya, Isparta ve Burdur bölgesine elektrik dağıtım hizmeti Cengiz Holding, Kolin İnşaat ve Limak Holding ortaklığındaki AKDENİZ EDAŞ tarafından verilmektedir. Bugün basında cengiz holding elektrik kesintisinin sebebinin iklim krizi olduğu açıklaması yer almıştır.
Enerji bakanı Dönmez ise, , Isparta’yı besleyen trafo merkezlerinde(3 adet) arıza oluştuğundan il genelinde maalesef enerji ve elektrik kesintileri yaşanmış olduğunu, yoğun kar ve tipi nedeniyle enerji altyapısında ciddi hasar meydana geldiğini ifade etmiştir. Suçlu kar ve tipi. Peki trafoya kedi mi kaçtı? Yoksa işletici firma gerekli yenileme, bakım ve onarım çalışmalarını mı yerine getirmedi? Soruyorum çünkü; kamuoyu arıza nedenini bilmiyor. Açıklansın istiyorum.
Bu beyanlar gerçek nedeni yansıtmadığı için bir anlam ifade etmiyor maalesef. İşletmeyi üstlenen kamuoyunda beşli çete olarak bilinen firmalar içerisinde yer alan bu üç firmanın gerekli tedbirleri almaması neden göz ardı edilir, neden cezalandırılmaz? Bu kadar mı dokunulmazlar? Ayrıca, İşletmeci firmaların olağanüstü durumlarda alması gereken tedbirlerin alınıp alınmadığının kontrol ve denetimi ilgili bakanlıkça neden yapılmaz? İncelemeye neden alınmaz? İncelendiyse neden açıklanmaz?
Tüm bu bilinmezleri ele aldığımızda bize göre suçlu İktidar yönetiminin beceriksizliğidir. Ancak mevcut yapı içerisinde bunu suçlayacak ve hesap soracak bir organ yok. Çünkü bu hesap ancak milletçe sandık önüne konduğunda sorulacaktır.
Beşli grubun üçünden oluşan işletici firma suçun asıl sahibi olmasına rağmen Cumhurbaşkanı koruması altında olduğu için dokunulmazlık zırhı altındadır. Peki ya atanmış bakan o neden alınmaz ki? Herhalde dokunulmazlara dokunma talimatının gereğini yerine getirdiği için bu suçun suçlusu dışında tutulmaktadır.
Olan hiçbir ihmali olduğuna inanmadığım sayın valimize olmuş ve görevden alınmıştır. Ne oldu peki sorun giderildi mi? bu kesintinin sebep olduğu sanayicimiz, küçük esnafımızın maddi kayıpları kim tarafından ödenecek? Suçlu kim ise o ödesin diyebilir misiniz?
Ben DOĞRU PARTİ Enerji, Tabii Kaynaklar ve Madencilik Politikalarından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak AKP yönetimine, suçlunun AKDENİZ EDAŞ ortakları CENGİZ, KOLİN, LİMAK olduğunu söylüyorum ve ilgililere soruyorum; Hadi Adalet ve Kalkınmayı temsil ediyorsanız esnaf ve sanayicilerimizin uğradığı maddi kayıpları bu firmalardan tahsil edin. Ama olmayacak bir şey istediğimin farkındayım. Çünkü; sizin AK kimliğiniz mazide kalmış yeni kimliğiniz ise kap kara.
Değerli vatandaşlar, amacım bugün Isparta ilimizde yaşanan bu olayın yarın diğer illerimizde de yaşanacağı öngörümden hareketle AKP yönetiminin gerekli tedbirleri sorumlu olanlar üzerinden almasını sağlamaktır. Sorunları çözüme kavuşturmayanlar sorunun kendisi olurlar. Bugün olduğu gibi.
AKP yönetimince; Sosyal, Ekonomik ve siyasal anlamda karanlıklar ülkesine dönüştürülen ülkemizi, mevcut yönetimin iktidarda kalma amacıyla yapabileceği tüm oyun ve algı operasyonlarına rağmen milletimiz hür iradesi sonucu Cumhuriyetimizin kurucu değerlerinin ışığı ile aydınlatacaktır. Buna DOĞRU PARTİ temsilcileri olarak inancımız tamdır. Biz yaparız.
Selam ve Saygılarımla
Cezmi Orkun
Doğru Parti Genel Başkan Yardımcısı
(Enerji, Tabii Kaynaklar ve Madencilik Politikaları Başkanı)

Yorum bırak